Lake Park

Inwestycja związana z budową osiedla Lake Park zostanie zrealizowana na powierzchni 10 ha. Na jej całość złoży się 114 wolnostojących domów dwulokalowych, a rozpoczęcie wznoszenia budynków planowane jest na 2018r. Osiedle Chyby będzie mocno urozmaicone pod kątem rodzaju zabudowań. Potencjalni mieszkańcy będą mieli szeroki zakres możliwości, jeśli chodzi o umiejscowienie swojego rodzinnego gniazda. Inwestycja będzie składała się z dwulokalowych domów wolnostojących o powierzchni 135 metrów kwadratowych z dużym ogrodem. Od samego początku przygotowań przykładana jest szczególna uwaga do tego, aby powstające osiedle było przyjazne dla dzieci.

Spore udogodnienia będą czekały jednak nie tylko na najmłodszych, ale dla całych rodzin. W okolicy znajduje się bowiem urzekające jezioro Kiekrz, które jest doskonałym miejscem zarówno do błogiego odpoczynku, jak i do rekreacji – miejsce to szczególnie upodobali sobie żeglarze. Kontakt z naturą z pewnością pozytywnie wpłynie na życie każdego z mieszkańców.

Dla dorosłych zamieszkanie na Lake Park wiąże się też z komfortem i dużymi możliwościami w obszarze zawodowym. Wiele dużych, zachodnich korporacji posiada swoje oddziały produkcyjne oraz biurowe w stosunkowo niewielkiej odległości od osiedla. Takie firmy jak Lavazza i Intermarche również korzystają z zalet komunikacyjnych tego miejsca zapewniając tym samym oferty pracy dla okolicznych mieszkańców. Jednym z najlepszych przykładów jest również Amazon, posiadający pod Poznaniem ogromną halę dystrybucyjną.

Niekwestionowanym atutem w kontekście komunikacji jest bliskość drogi ekspresowej S11 (raptem 5 minut jazdy samochodem) oraz autostrady A2 (około 15 minut jazdy). Aby dojechać do centrum Poznania, potrzeba natomiast przeznaczyć niespełna 20 minut.
To wszystko sprawia, że powstające osiedle będzie niezwykle luksusową, ekskluzywną okolicą. O walorach tych rejonów świadczy fakt, że w ostatnich latach stały się one obiektem dużego zainteresowania wśród osób chcących osiedlić się w pobliżu dużego miasta, ale jednocześnie z dala od miejskiego zgiełku. Śmiało można założyć, że osiedle Lake Park będzie idealną opcją dla osób wykazujących podobne potrzeby.

image3

Green Park

Osiedle Kotowo dzieli zaledwie 10 minut drogi od centrum Poznania. Na dodatek, wszelkie środki komunikacji miejskiej znajdują się w bardzo bliskiej odległości od domostw. Wszystkie drogi wewnętrzne na osiedlu są zaś wyłożone kostką brukową, co zoptymalizuje czas mieszkańców – szczególnie podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Świetna lokalizacja osiedla przejawia się również w bliskim sąsiedztwie z wieloma sklepami i supermarketami. Wśród nich zawierają się m.in.: Auchan, Piotr i Paweł czy też Biedronka. Nieopodal mieści się również McDonald’s.

Ważnym udogodnieniem dla rodzin z dziećmi jest bliskość szkoły podstawowej oraz liceum. Dla zmotoryzowanych komfort i wygoda w postaci czteropasmowej drogi ekspresowej, autostrady A2 oraz łatwego wjazdu na ulicę Głogowską. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi możliwości, szanse na uniknięcie korków ulicznych diametralnie wzrastają.

Nie zapomnieliśmy również o miłośnikach jazdy na dwóch kółkach bez silnika. Rowerzyści w około 10 minut dostaną się w rejony urzekającego jeziora Szachty/Glinianki, które przez wielu określane są mianem jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych miejsc Poznania. Tereny te są także oblegane przez amatorów połowu ryb.

Nie lada gratka czeka natomiast na entuzjastów jazdy konno. Niespełna 10 minut jazdy samochodem od osiedla, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, znajduje się klub jeździecki.